Naujienos

Trečiasis rugsėjo antradienis – Aferezių pažinimo diena

Šiandien buvo Aferezių pažinimo diena. Mes, kaip Lietuvos aferezių ir klinikinės toksikologijos asociacija bei LSMU ligoninės Kauno klinikų Nefrologijos klinikos darbuotojai, ją organizavome pirmą kartą. Na, ir ką mes padarėme:

  • Su Komunikacijos tarnybos vyr. specialiste Jovita parengėme informaciją naujienlaiškiui, skirtam Klinikų darbuotojams (Informacija naujienlaiškiui).
  • Dalyvavome Neurologijos klinikos rytiniame pasitarime, kur aptarėme organizacinius aferezių klausimus, indikacijų pasikeitimus, sunkiausias komplikacijas, reikalingus sveikatos apsaugos ministro įsakymų pakeitimus bei naujų gydymo metodų poreikį, gydant retas vaikų ligas.
  • Su kolegomis iš Lietuvos klinikinės toksikologijos draugijos pasidalinome informacija apie galimybę panaudoti gydomąsias aferezes ūminiams apsinuodijimams ir ūminiam kepenų pažeidimui gydyti.
  • Mūsų (t. y. Detoksikacijos) skyriaus vadovė prof. Edita Žiginskienė pavaišino gydomųjų aferezių kolektyvą ledais, o mes ją – skaniausia Klinikose kava.
  • Turėjome Lietuvos aferezių ir klinikinės toksikologijos asociacijos nuotolinį seminarą, skirtą naujosioms 2023 m. American Society for Apheresis (ASFA) gydomųjų aferezių naudojimo klinikinėje praktikoje gairėms aptarti: Guidelines on the Use of Therapeutic Apheresis in Clinical Practice (deja, ši nuoroda nemokamai veikia tik iš LSMU ir, galbūt, VU kompiuterių). Taip pat aptarėme pasirengimą spalio 5 dienos renginiui. Seminare dalyvavo mūsų kolegos iš Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių ir Visagino.

Aišku, spėjome ne viską, todėl artimiausiu ir ne artimiausiu metu parengsime:

  • Vaizdo įrašą apie gydomąsias aferezes, kur aptarsime ir diskusiją apie pirmosios aferezės autorystės klausimą.
  • Įrašą mūsų internetinėje svetainėje apie paciento paruošimą netapačios kraujo grupės inksto transplantacijai.
  • Pasiūlymus dėl 29 kartus pakeisto 1997-12-31 sveikatos apsaugos ministro įsakymo Nr. 721 naujų pakeitimų (su nuo 2022-05-31 galiojančia suvestine redakcija galima susipažinti čia: AR_2022-05-31).

Taip pat įvykdysime pažadą asociacijos nariams ir Neurologijos klinikos jaunimui  😉

Pagarbiai,

Jonas Šurkus

Komentarai yra išjungti