Naujienos

Svarbu: patvirtinta pakeista Būtinųjų priešnuodžių rinkinių įsigijimo ir priešnuodžių vartojimo tvarka

Su nedideliu pavėlavimu norime informuoti, kad pasirašytas ir paskelbtas labai svarbus dokumentas – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022-09-28 įsakymas Nr. V-1491 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. V-468 „Dėl būtinųjų priešnuodžių rinkinio asmens sveikatos priežiūros įstaigose įsigijimo ir priešnuodžių vartojimo tvarkos aprašo ir priešnuodžių, vartojamų apsinuodijusiems pacientams gydyti asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sąrašo patvirtinimo” pakeitimo. Šis įsakymas įsigalioja 2023 m. kovo 1 d., tad yra pakankamai laiko pasiruošti jo nuostatų įgyvendinimui.

Nereikia gąsdintis gremėzdiško pavadinimo, pats įsakymas turi aiškią struktūrą ir tiksliai išdėstytus reikalavimus, nustatančius:

  • būtinųjų priešnuodžių rinkinio sudėtį, atsižvelgiant į gydymo įstaigos teikiamas paslaugas,
  • priešnuodžių skyrimo indikacijas ir vartojimo būdus,
  • vaistų ir medžiagų, vartojamų kaip priešnuodžiai, sąrašą.

Susipažinti su įsakymu galima ČIA.

Jeigu būtų pageidaujančių – galėsime raštu ir/arba žodžiu pakomentuoti svarbiausius pasikeitimus, ypatingai susijusius su kovinių nuodingųjų medžiagų priešnuodžiais. O tiems, kurie vis dar abejoja šio dokumento tikslingumu, siūlau pasiieškoti informacijos internete apie cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje ir atakas įprastiniais ginklais prieš civilinius objektus Ukrainoje.

Jonas

Komentarai yra išjungti