Naujienos

Mirties už 1 eurą 33 centus pavojus iš dalies likviduotas (papildyta)

Mirtinai pavojinga 70 proc. acto rūgštis buvo trumpam grįžusi į maisto prekių parduotuvių lentynas ir mums nežinomas kiekis yra pas jos įsigijusius žmones.. Ypatingai pavojingi ir skausmingi apsinuodijimai išgėrus, galima apsinuodyti ir garais, ypač, kai neskiesta rūgštimi valymo tikslu išpurškiamos vonios ar dušo kabinos.
x
Turėjome tikslą kuo greičiau sustabdyti prekybą koncentruota acto rūgštimi, deja, pasirodė, kad mes ir atsakingos valstybės institucijos mąstome skirtingomis kategorijomis, daugelis valstybės tarnautojų yra supančioti tvarkomis ir neturi sprendimo ar iniciatyvos teisių.
x
Apie situaciją 2023-06-16 informavome Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu, po to 2023-06-19 elektroniniu laišku, tarnyboje nustatyta tvarka pradėtas tyrimas. Kitose valstybės institucijose vieno langelio principas galbūt ir užtikrina tvarką, bet negarantuoja sprendimų priėmimo savalaikiškumo.
x
Didžiausias mūsų nusivylimas – Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir ypatingai Rinkos priežiūros planavimo ir rizikos vertinimo skyrius, kurio darbuotojų telefonai darbo metu yra išjungti, o l.e.p. skyriaus vedėjos Vitos Šarmavičienės pagrindinis rūpestis yra tai, kad su ja būtų atitinkamai pagarbiai kalbamasi. Deja, pagarba nėra gaunama su pareigomis, ją reikia užsitarnauti.
x
Tuo pačiu noriu atsiprašyti visų, kuriems galbūt nepatiko mano kartais aštroka kalbėjimo maniera, bet manau, kad geriau būti šiek tiek per aštriu, negu visiškai abejingu.
x
Mūsų pagarba ir nuoširdus dėkingumas VVTAT l.e.p. kanclerei Redai Rekašienei, kuri net ir būdama atostogose atsiliepė telefonu nežinomam numeriui, rado laiko įsigilinti į problemą ir išsakė nuomonę dėl tolimesnių galimų veiksmų.
x
Ypatinga padėka ir didžiausia pagarba Kauno prekybos centro „Akropolis” marketingo projektų vadovei Ivetai Urbei. Į gerb. Ivetos pareigas tikrai neįeina draudžiamų maisto prekių kontrolė, bet būtent po jos skambučio atsakingiems prekybos tinklo darbuotojams iš prekybos salių visoje Lietuvoje dingo 70 proc. acto rūgštis.
x
Mūsų nuomone gerb. Iveta Urbė turėtų būti geranoriškumo, žmogiškumo ir pilietiškumo pavyzdys valstybės institucijų tarnautojams. Sėkmė lydi tik drąsius ir iniciatyvius, nuostabu, kai jie dar ir sąžiningi.
x
Sekančiame įraše pasidalinsime nuomone, ką daryti su namuose jau esančia koncentruota acto rūgštimi.
x
Jonas
Komentarai yra išjungti