Naujienos

Dėl paracetamolio nepageidaujamo poveikio prevencijos

Š. m. sausio 13 d. kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą, siūlydami nustatyti, kad didesnės kaip 500 mg paracetamolio dozuotės yra receptinis vaistas. Kreipimasis susijęs su asmens sveikatos priežiūros įstaigose dėl ūminio kepenų pažeidimo mirusiais pacientais, kuriems paracetamolio perdozavimą nemaža dalimi lėmė didelių dozuočių (t. y. po 1 000 mg išfasuotų miltelių geriamajam tirpalui) vartojimas.

Šiuo metu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba atlieka registruotų ir Lietuvos rinkoje esančių paracetamolio ir jo turinčių vaistinių preparatų rizikos mažinimo priemonių peržiūrą. Artimiausiu metu, remiantis Lietuvos Respublikos Farmacijos įstatymo 10 straipsnyje nustatytais kriterijais bei vadovaujantis  Europos Komisijos gairėmis dėl žmonėms skirtų vaistinių preparatų klasifikacijos keitimo, bus priimtas sprendimas dėl paracetamolio ir jo turinčių vaistinių preparatų perklasifikavimo į receptinius inicijavimo poreikio.

Tuo pačiu noriu informuoti, kad mūsų svetainės skiltyje Pašnekesiai prie kavos apie apsinuodijimus paskelbtas vaizdo įrašas apie paracetamolio perdozavimą.

Jonas

Komentarai yra išjungti