Naujienos

Daugėja neteisingo paracetamolio vartojimo ir nepageidaujamo poveikio atvejų

Stebime nemalonias sergančiųjų savigydos atvejų ir neteisingo paracetamolio vartojimo pagausėjimo tendencijas. Turime informacijos, kad pastarosiomis savaitėmis įvairiose sveikatos apsaugos įstaigose buvo fiksuota nemažai nepageidaujamo paracetamolio poveikio atvejų, deja, daugelis jų nebuvo tinkamai užregistruoti Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje. Mūsų žiniomis ne mažiau kaip du pacientai mirė asmens sveikatos priežiūros įstaigose dėl ūminio kepenų pažeidimo, abu kartus perdozavimą nemaža dalimi lėmė didelių dozuočių paracetamolio (t.y. po 1 000 mg išfasuotų miltelių geriamajam tirpalui) vartojimas.

Kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją (2023-01-13 10:07) ir Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (2023-01-13 10:12), siūlydami nustatyti, kad didesnės kaip 500 mg paracetamolio dozuotės yra receptinis vaistas, tuo labiau, kad analogiškas precedentas jau yra – 600 mg ibuprofeno dozuotė yra receptinis vaistas (ibuprofenas yra mažiau toksiškas nei paracetamolis).

Paracetamolio tablečių nuotrauka ir informacija apie paracetamolį iš LSMU ligoninės Kauno klinikų internetinės svetainės.

 

Jonas

Komentarai yra išjungti